kapellanka-legenda

Legenda

legenda-title
kaczawskie-legendy

Kaczawskie
legendy

Góry Kaczawskie to miejsce, w którym nie zapomina się o świecie magii i legend. To właśnie one rządziły tym regionem przed wiekami. Dlatego o gigantycznych wąwozach, wulkanach tryskających lawą, które zasnęły na wieki i niewyjaśnionych zjawiskach nadal opowiadają ludzie mieszkający wokół góry Kapella.

ruskala-i-duch-gor

Rusałka
i Duch Gór

Jak wspominają mieszkańcy, dawno, dawno temu wśród tajemniczych lasów i pachnących, podkarkonoskich łąk, zostało złamane serce wodnej rusałki. Dziewczyna, zamieszkująca zbocza góry Kapella, po prostu zakochała się bez pamięci w przechadzającym się tamtędy Duchu Gór z Karkonoszy. Niestety Liczyrzepa nie odwzajemnił jej uczucia, a nimfa wpadła w prawdziwą rozpacz.

magiczne-lzy

Magiczne
łzy

Rusałka, wiedząc, że nigdy nie spełni się jej największe pragnienie miłości, uroniła pierwszą świetlistą łzę, która wsiąknęła w ziemię pod jej stopami. Nie minęła chwila, a tuż obok wprost ze skały trysnęło niezwykłe źródło krystalicznej wody, pełne życiodajnych, dobroczynnych dla zdrowia minerałów.

zrodlo

Źródło

Od tamtej pory baśniowe źródło z góry Kapella obdarowywało świeżą wodą każdego, kto z niego zaczerpnął. I pozostałoby jedynie dawną legendą z Krainy Wygasłych Wulkanów, gdyby nie rozlewnia wody Kapellanka, w której źródło nadal bije tak samo, jak mocno biło serce nieszczęśliwie zakochanej rusałki.

Zapytaj o ofertę wody

+48 601 999 465