kapellanka-tajemnicza-kraina

Tajemnicza kraina

Niezwykłe tajemnice
Gór Kaczawskich

Góry Kaczawskie kuszą odkrywców swoją łagodnością i niesamowitymi pejzażami, które przypominają krainę Shire z powieści Tolkiena czy scenerie z Trylogii Husyckiej Sapkowskiego, twórcy Wiedźmina. Są miejscem pełnym tajemnic i niewyjaśnionych historii, dzięki którym powstało wiele niesamowitych legend czy powieści. To tutaj drzemią opowieści o tajemniczych zamkach, pałacach, rycerzach-rabusiach, a także nieodkrytych podziemiach, sztolniach i skarbach z czasów II wojny światowej.

kapellanka-tajemnicza-kraina-old-town

Historie
szlacheckich rodów

Wieś Podgórki powstała najprawdopodobniej w XIV wieku na ziemiach należących pierwotnie do zakonu cysterskiego z Lubiąża. To malownicze miejsce było szczególnie doceniane za piękne widoki górskie, spokój i prawdziwą wiejską sielankę. Właśnie dlatego osiedlali się tu przedstawiciele najpotężniejszych rodów szlacheckich Dolnego Śląska takich jak von Schaffgotsch i von Zedliz.
Pod koniec XIX wieku posiadłość w Podgórakach kupił baron von Harrach, osiedlając się tam po to, aby inspirować się dziewiczą przyrodą i tworzyć swoje dzieła malarskie. Majestatyczne wzgórza okolicy pojawiały się na wielu jego obrazach, które przyciągały licznych turystów zainteresowanych sztuką lokalną i samą postacią artysty malarza.

kapellanka-wies-podgorki

Przełęcz Widok
i doskonała kawa

W pierwszej połowie XX wieku w okolicy Podgórek, na Przełęczy Widok, działała restauracja z niesamowitą panoramą na Karkonosze. Miejsce to zyskało sympatię turystów i mieszkańców Jeleniej Góry przede wszystkim dzięki przepysznej, aromatycznej kawie, która przygotowywana była z użyciem wody ze źródła z góry Kapella.

Zapytaj o ofertę wody

+48 601 999 465