Góry Kaczawskie to tajemnicze 30-kilometrowe pasmo górskie na Dolnym Śląsku. Co je wyróżnia? Malownicze, majestatyczne, łagodne szczyty, które piętrzą się dumnie nad całą okolicą. To właśnie tutaj można znaleźć najwyższy punkt Okole, który szczególnie pokochali miłośnicy Kaczawskich Single Tracków. Do wędrówek zachęcają również wzniesienia, tj. Góra Folwarczna i Skopiec. Prawdziwą perłą jest jednak Ostrzyca Proboszczowicka, nazywana polską Fudżijamą, której idealny, wulkaniczny kształt dominuje nad okolicą i jest niezwykłym symbolem całego pasma górskiego.
Wędrując po Górach Kaczawskich, można natrafić na wiele śladów dawnego kambryjskiego morza sprzed 545 milionów lat, które znajdowało się właśnie tutaj. Jednym z nich są słynne wapienie wojcieszowskie, które powstawały wskutek opadania obumarłych organizmów na dno morza. Z czasem szczątki zwierząt, żyjących w ciepłym, kambryjskim klimacie, zamieniły się w skały. Dzięki temu wody przez nie przepływające wzbogaciły się o wiele cennych dla zdrowia minerałów.
Góry Kaczawskie na swoją wyjątkowość zasłużyły także zupełnie z innego powodu. Tym powodem są liczne, pradawne wulkany, dzięki którym pasmo zyskało miano Krainy Wygasłych Wulkanów. W ten sposób turyści mogą każdego dnia podziwiać unikatowe dziedzictwo geologiczne z prastarych epok, a także ślady pradawnych erupcji oraz działalności wulkanicznej, które inspirują globtroterów z wielu zakątków Polski!
Bogata historia geologiczna Gór Kaczawskich od wieków przyciągała wielu śmiałków, którzy chcieli wydrzeć z ziemi wyjątkowe dary natury. Poszukiwano tutaj m.in. cennych minerałów i kamieni szlachetnych, w tym przepięknych agatów, a nawet złota. Bogactwo życiodajnych pierwiastków można z kolei odnaleźć w wyjątkowej wodzie Kapellanka, która od wielu lat wybierana jest przez mieszkańców Dolnego Śląska.